העוגות של מאיה - מי אני?

״בעזרת ה׳ נעשה ונצליח
וה׳ עלינו ברחמיו ירוויח״

נעים מאוד, שמי מאיה אלון , והאהבה שלי היא עיצוב עוגות בקצפת. אהבה שהפכה עם הזמן למקצוע. אני מוכרת עוגות מעוצבות בעיצוב אישי לכל אירוע, ומעבירה סדנאות זילוף וציור בפורמט אותו פיתחתי יחד עם בעלי לאחר מחשבה רבה. במשך שנים עיצבתי עוגות למשפחה וחברים, אבל היה זה בעלי, שזיהה את הכישרון שהיה גלום בי, והתחיל לדרבן אותי להתחיל להעביר סדנאות, שהביקוש עבורן הלך וגדל. מכאן הכל הסטוריה.

אז איך הכל התחיל?
...

לפני הכל

כנראה שאהבתי למטבח הגיעה מהבית, גם אימי וגם אחותי תמיד עסקו באפייה ובמכירת לחמים ומאפים, אבל איכשהו אני מעולם לא מצאתי את האומץ או התזמון הנכון להיכנס למטבח בעצמי.
אחרי שהתחתנתי, השהייה של שנים רבות בחו"ל עם משפחתי גרמה לי להתחיל להתעניין יותר ויותר. הזיכרונות,  הטעמים והעיצובים שזכרתי מהילדות גרמו לי לנסות, לשאול ולהתחיל ליצור. והתוצרים היו מדהימים.

...

אמונה וביטחון

כשחזרנו לארץ, אחרי תקופה של כמה שנים בהם עסקתי בתחום שלא מצאתי בו סיפוק ובמקביל הייתי מכינה עוגות רק למשפחה וחברים ואחרי בקשות חוזרות ונשנות מכל מי שראה את העוגות שלי להעביר את הידע שלי, החלטתי בעצתו ותמיכתו של בעלי להתחיל להעביר סדנאות. ההחלטה הייתה קשה ודרשה ממני אומץ היות ותחום הזילוף בקצפת עדיין לא היה מוכר בארץ בכלל. העליתי פוסט שבו הודעתי שאני מתחילה ללמד ומשם כבר הכול היסטוריה.

הביקוש לסדנאות גדל ועלה ויחד התחלנו להסתובב בכל הארץ וכך העברתי סדנאות למאות נשים מקרית שמונה ועד אילת.
אחרי שנים של הדרכה של סדנאות קבוצתיות פתחתי את הקורס המקיף לאומנות הזילוף, זו הייתה סדרה של 10 מפגשים בהן התלמידות הגיעו אלי מכל הארץ על מנת להתמקצע ולעבוד בתחום.
אחרי מעל 60 מחזורים מוצלחים הגיעה הקורונה ובעקבותיה החלטתי לשנות את פורמט הקורס ולייעד אותו ללימוד אישי, אחד על אחד.
בסדרה של 3 מפגשים אישיים אני מעבירה את הידע הכי רלוונטי ומתאימה את הקורס לטרנדים הכי חמים בתחום עיצוב העוגות.
בנוסף אני ממשיכה ללמד את הזילוף הויקטוריאני עליו מתבססת כל שיטת הזילוף.
לפני כחמש שנים, אחרי נסיונות מרובים ופיתוח שיטה חדשה לפיסול בקצפת התחלתי ללמד את השיטה הייחודית שלי לפיסול. שיטה שמנגישה את טכניקת הפיסול גם למי שאין לו ניסיון זילוף או עבודה עם עוגות כלל.
לפני כשלוש שנים ריכזתי חלק גדול מהידע שלי בספר ראשון ויחיד מסוגו בארץ לזילוף- " סודות אומנות הזילוף". הספר נמכר בסטימצקי וצומת ספרים ודרכי באלפי עותקים.
השלב המתבקש הבא בעקבות הקורונה היה לתת את האופציה של למידה מהבית, אותו תוכן, באותה רמה, בנוחות של הבית שלכם ואפשרות ללמוד מתי שנוח לכם ללא הגבלת זמן.
כרגע קיימים 2 קורסים דיגיטליים, הראשון הוא הקורס המקיף לזילוף ועיצוב עוגות והשני הוא הקורס לפיסול בקצפת.
אחרי שנמכרו מאות קורסים אני כבר מתכננת את הקורסים הבאים. אז אם אתם אוהבים זילוף ועיצוב עוגות ומעוניינים ללמוד את התחום הגעתם למקום הנכון. עם ההדרכה הנכונה כל אחד יכול, צריך רק לנסות וזכרו שאימון מביא לשלמות. מזמינה אתכם לעולם  הקצפת הקסום שלי